20 вересня на кафедрі КСУ відбувся семінар, на якому обговорювалися питання координації проектів з розробки магістерських програм підготовки фахівців з інформаційних систем, які виконуються в рамках проекту MASTIS і в рамках Науково-методичних комісій (НМК) Міністерства освіти і науки України. Професор Дубовой В.М., працюючи в обох напрямках, зокрема, в групі розробки стандартів спеціальності 151 – Автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології, відзначив загальні проблеми і підходи до розробки базової частини освітніх програм. Обговорення здійснювалося в ході підготовки до участі у 2-га конференція ВНЗ, кафедр промислової автоматизації «Просвіта ринку та підготовка кадрів» 24-25 листопада у Львівській політехніці. 


24-25 листопада у Львівській політехніці відбулась 2-га конференція ВНЗ, кафедр промислової автоматизації. Участь взяли представники технічних університетів з Покровська (ДонНТУ), Харкова, Вінниці, Кривого Рогу, Одеси, Києва, Івано-Франківська та Львова. Конференція продемонструвала високу мотивацію викладачів до змін в системі просвіти та підготовки кадрів, а також реальні здобутки.


На тему освітніх стандартів була доповідь Володимира Дубового з Вінницького НТУ. Він порушив гострі питання щодо самого процесу розробки нових освітніх стандартів. Власне, комісія з 8 кращих викладачів різних університетів навряд чи може надто «схибити». Але, на думку пана Дубового, в новому стандарті 151 – АКІТ вже є ряд недоліків, що можуть суттєво впливати на престиж та перспективу цієї спеціальності. Зокрема, 4-річна форма навчання бакалавра орієнтована на випуск техніків, хоча подібні спеціальності в інших напрямках завжди мають на виході диплом інженера. Також немає суттєвої різниці у визначеннях магістра та PhD. Так чи інакше, що вносити корекції до стандарту (і який ще остаточно не затверджений) потрібна реакція інших ВНЗ та ринку – наразі її немає. Майже ніякої. Група викладачів з Вінниці розповсюдила на конференції анкету, щоб зібрати думки колег.

Зеновій Верес, керівник львівського ІТ-кластеру, менеджер SoftServe, представив проект по запуску 1-го в Україні курсу ІоТ на базі Львівської Політехніки. Запуск нового навчального курсу відбувся в тісній кооперації з представниками ІТ-кластеру, з залученням провідних ІТ-компаній, а також УКУ. Сам курс розроблений на методиках кращих технічних університетів США – як MIT, Standford, Berkley, в програму активно впроваджуються сучасні форми – як змішане навчання і т.п.

Також були доповіді з презентаціями:     
Павла Новикова
(кафедра АТЕП з НТТУ «КПІ»);    Павло Галкін (ХНУРЕ);    Вікторія Воропаєва (ДонНТУ);    Аркадій Шипко (Одеська національна академія харчових технологій);    Катерина Литвинко (маркетинг менеджер української філії компанії Phoenix Contact).

В цілому конференція пройшла дуже позитивно. Крім насичених дискусій, учасники мали змогу відпочити та спілкуватись в неформальній обстановці, а також відвідати Львів. В результаті, викладачі 12 ВНЗ, а також учасники ринку побачили досить повну картину здобутків в просвітній сфері по Україні, обмінялись досвідом, а також думками щодо проблемних питань розвитку.

 

 

 

З 3 по 6 жовтня 2016 року у Вінниці відбулася ХІІI Міжнародна конференція КОНТРОЛЬ І УПРАВЛІННЯ В СКЛАДНИХ СИСТЕМАХ (КУСС-2016). У ході роботи конференції було обговорення питань контролю і управління технічними, екологічними, виробничими, медико-біологічними та іншими складними системами для пошуку спільних підходів, обміну ідеями, визначення тенденцій розвитку даної галузі науки, встановлення плідних контактів, заохочення талановитої молоді до наукового пошуку. Особливу увагу в ході конференції передбачається приділити застосуванню математичного моделювання, оптимізації, штучного інтелекту та інших підходів технічних наук до розв'язання проблем в екології, ресурсо- та енергозбереженні, менеджменті, медицині тощо.


На конференції були представлені доповіді по проекту
MASTIS. Трирічний проект «Створення сучасної магістерської програми в області інформаційних систем» (MASTIS) фінансується Європейським Союзом в рамках програми ERASMUS +. Проект MASTIS полягає в поліпшенні магістерської програми в області інформаційних систем відповідно до потреб сучасного суспільства; надання можливості університетам наблизитися до змін на світовому ринку праці та освітньому просторі, швидко реагувати на потреби роботодавців; надати студентам уявлення про профілі різних робочих місць в області інформаційних систем з метою сприяння працевлаштуванню.

З тезами доповідей можна ознайомитись у депозитарії ВНТУ:

 

1.      V. Kovtun (Vinnytsia,VNTU) Summary of ukrainian master degree standards in informations sytems for the MASTIS project.

http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13157

2.      V. Dubovoy, M. Yukhimchuk (Vinnytsia, VNTU) About the correlation of requirements to general and professional competences of the specialists in information systems.

http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13167

3.      O.Kovalenko, K. Koval, O.Melnyk (Vinnytsia, VNTU) Information communication enviroments of practical blended education in higher education establishment.

http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13158

4.      O. Kovalyuk (Vinnytsia, VNTU) Classification of online courses on information systems.

http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13153

5.      V.Dybovoy, O.Nikitenko (Vinnytsia, VNTU) Analysis of skills significance for various fields of activity according to the it-specialists' professional standards.

http://ir.lib.vntu.edu.ua/handle/123456789/13166

 

 FaLang translation system by Faboba