На кафедрі комп'ютерних систем управління відбувся командний захист курсової роботи з дисципліни "Ідентифікація та моделювання технологічних об'єктів".

Захист проекту Захист проекту

З 15 по 17 жовтня у ВНТУ відбулася ХІV міжнародна конференція «Контроль і управління в складних системах (КУСС-2018)».

Організатором конференції від ВНТУ традиційно виступила кафедра КСУ. Викладачі кафедри взяли активну участь і в роботі конференції, поділившись з учасниками своїми науковими результатами.

КУСС-2018 КУСС-2018 КУСС-2018 КУСС-2018

Традиційно науковий форум відбувається під егідою Міністерство освіти і науки України. Окрім ВНТУ співорганізаторами конференції є Українська асоціація з автоматичного управління, Українська федерація інформатики, Українська секція Міжнародного науково-технічного товариства IEEE, Проект Європейського Союзу MASTIS, Університет Шейха Анта Діоп (Дакар, Сенегал), Новий університет Лісабона (Португалія), Люблінська політехніка (Польща), Хебейський університет інженерії (Китай),Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ).

В цьому році активну підтримку роботі конференції надала компанія EPAM - найбільша ІТ-компанія України.

Робота конференції проходила за такими напрямками:

  • Теоретичні основи контролю та управління.
  • Перспективні методи, програмні і технічні засоби систем контролю і управління.
  • Контроль та управління в окремих галузях.
  • Методологія підготовки фахівців з інформаційних систем контролю і управління.
  • Інтелектуальні технології в системах управління.

Особливу увагу в ході конференції приділено застосуванню математичного моделювання, оптимізації, штучного інтелекту та інших підходів технічних наук до розв'язання проблем в екології, ресурсо- та енергозбереженні, менеджменті, медицині тощо.

Матеріали доповідей, виголошені та схвалені на конференції, рекомендовані до публікації у вигляді статей у фахових виданнях ВНТУ, включених до переліку ВАК України: «Вісник ВПІ» (українською мовою) та електронному науковому фаховому журналі «Наукові праці ВНТУ». Найкращі статті будуть надруковані в збірнику наукових праць «Proceeding of SPIE», який входить до наукометричної бази SCOPUS.

14-15 квітня я відвідала у Києві навчальний курс Олександра Романко “Introduction to Data Science, Analytics & AI”.

Олександр - професіонал, що працює в компанії IBM та викладає в декількох вузах Канади та України.

Introduction to Data Science, Analytics & AI

Хочу поділитись деякими моїми враженнями та висновками.

1.Основні ідеї та методи машинного навчання не нові. 20-30 років тому вивчали в більшості такі ж методи оптимізації та машинного навчання, які вивчають і зараз.

2. Нове життя машинного навчання в останні роки відбулось завдяки прориву в технологіях збереження та обробки великих даних, а саме хмарним технологіям, GPU тощо.

Основні ідеї та методи машинного навчання

3. Аудиторія. Достатньо різноманітна: студенти і дорослі, викладачі та працівники ІТ-компаній. Багато було програмістів, які раніше концентрувались на чистому програмуванні, але реально відчувають перспективність цього напрямку бізнесу та намагаються надолужити прогріхи з математики, чисельних методів, методів оптимізації та машинного навчання. З цього висновок – студентам нашої спеціальності пощастило, тому що все це викладається у нас на високому рівні. На заході

4. Python. Мова програмування номер один для Data Science та Machine Learning. На сьогодні практично всі відомі математичні методи та технології реалізовані у перевірених відкритих бібліотеках Python. Для інших мов програмування прийнято писати врапери з Python, а не повторювати імплементацію з нуля.

Python

5. Python – мова для прототипування, моделювання, дослідження та інтеграції з продакшеном. Це ж просто щастя!

6. Jupyther Notebook – сучасний інструмент науковців, спеціалістів з Data Science та Machine Learning. Пояснення, графіки, код на Python, конвертація в HTML і PDF та багато інших переваг.

Хочу окремо подякувати компанії Delphi Software за квиток на цей захід.

Тетяна Грищук,
доцент кафедри КСУ ВНТУ,
Data Scientist, Delphi Software

Logo Delphi Software

24 квітня на кафедрі КСУ розпочалися заняття із учнями вінницьких шкіл, які вступили до IT-відділення ВНТУ.

Слухачі опановуватимуть веб-технології та програмування на Java.

Заняття з веб-технологій проходитимуть по вівторках з 17 до 18-30 в аудиторії 5125 (5 корпус).

Запрошуємо слухачів.

Заняття з веб-технологій Заняття з веб-технологій Заняття з веб-технологій

Студент четвертого курсу кафедри КСУ Микола Петричко отримав диплом 2-го ступеня Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт "Інформатика та кібернетика".

Робота на тему "Автоматична категоризація науковців за тематикою досліджень на основі профілей в Google Scholar" виконувалася під керівництвоом професора кафедри КСУ Штовби Сергія Дмитровича.

Вітаємо переможців!

Вручення диплому