Спеціальність 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

Студенти кафедри вивчають теоретичні і прикладні основи побудови комп'ютерних систем для автоматизованого управління підприємствами різних галузей: промисловість, банківська сфера, медицина, освіта тощо.

Автоматизовані системи

Проектування та реалізація систем управління технологічними процесами.

Комп'ютерні мережі

Сучасна лабораторія комп'ютерних мереж

Програмування

Вивчення новітніх концепцій та засобів розробки програмного забезпечення.

Інтелектуальні технології

Нейронні мережі, нечітка логіка, генетичні алгоритми

Спеціалізації кафедри

З 2012 р. на кафедрі розпочалася підготовка фахівців за новим напрямом "Автоматизація і комп'ютерно-інтегровані технології", основним профілем спрямування якого є розробка алгоритмічного, програмного та інформаційного забезпечення для формування керівних дій під час управління об'єктами, процесами і організаційними структурами, ґрунтуючись на сучасних інформаційних технологіях і штучному інтелекті.

Випускники напряму підготовки Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології можуть працювати:

• на підприємствах, установах і фірмах, що пов'язані з використанням та розробкою програмного, технічного та інформаційного забезпечення автоматизованих систем управління підприємств та експлуатації систем автоматизації у різних галузях: у державному управлінні і банківській сфері, на промислових підприємствах різного профілю; у галузі телекомунікацій і транспорту, медицині тощо.
  • в організаціях з розробки та впровадження сучасної комп'ютерної техніки та програмного забезпечення.

З 2016 р. напрям "Автоматизація і комп'ютерно-інтегровані технології" трансформувався в спеціальність "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології". Кафедра КСУ готуватиме фахівців за спеціалізацією "Комп'ютерно-інтегровані виробництва та бізнес-процеси".

Випускники спеціальності можуть обіймати посади:

• інженер з автоматизованих систем керування виробництвом;
  • інженер з механізації та автоматизації виробничих процесів;
  • інженер з налагодження й випробувань систем автоматизації;
  • інженер з ремонту технічних засобів автоматизації;
  • інженер з обслуговування ЕОМ;
  • інженер-проектувальник комп'ютерних систем та мереж;
  • інженер-конструктор у галузях автоматики, приладобудування, електроніки тощо.